'שליחות' בעולם הפיננסי – הכירו את הכלכלן שחר וולף

WhatsApp Image 2022-03-01 at 11.10.18

לא רבים הכירו את השם שחר וולף לפני שני עשורים כשהבחור הצעיר התקבל לעבודה בבנק דיסקונט ועשה במהירות את הדרך מדלפקי הטלרים דרך תפקיד מנהל מחלקת משכנתאות בסניף ועד התפקיד המבוקש של מנהל סניף הבנק. על הדרך הוא התחיל וסיים בהצלחה שני תארים בכלכלה, וכל זאת כשגילו עומד על פחות מ-40.
“השקעתי רבות בבנק וההשקעה היתה מתגמלת, אך בכל זאת לא הייתי מרוצה” מספר הכלכלן שחר וולף “לאחר התייעצות עם ה’משפיע’ שלי הבנתי שאני חי סביב הבנק, חושב כל הזמן איך להגדיל את הריווחיות של הבנק, והגעתי למסקנה שזהו לא הייעוד שלי. ואז החלטתי כי כחסיד חב”ד, ה’שליחות’ שלי תהיה שליחות בעולם הפיננסי. פשוט לעזור ליהודים להרוויח יותר ולהפסיד פחות”.

את השליחות שלו הוא ממלא במסגרת העסק העצמאי אותו הקים, ואשר נושא את שמו שהפך למותג של ממש – ‘שחר וולף’. “במקום לחשוב איך הבנק ירוויח, אני מסתכל היום דרך העיניים של הלקוח – איך הוא יוכל להרוויח. לשם כך אני עושה שימוש בניסיון שאותו רכשתי בבנק, שם למדתי להכיר את הלקוחות, את האופי שלהם ואת הצרכים הייחודיים להם, כשהמטרה שלי היום היא לדאוג שהלקוח ירוויח ויקבל את ההצעה המשתלמת ביותר עבורו, ולא זו שמשתלמת לגוף הפיננסי שעומד מולו, ויהיה זה הבנק, חברת ההשקעות או הפנסיה. אני מסתכל על הלקוח, ורק עליו, ובסופו של יום אני הולך לישון מרוצה מזה שעזרתי היום לעוד כמה יהודים להרוויח, ואם לדייק: מנעתי מהם הפסד, הפסד גדול”.

שחר וולף מעמיד לרשות כל לקוחותיו ידע וניסיון רב שצבר בשנות עבודתו בבנק. “בבנק הצלחתי להכיר לעומק את כל סוגי הקהלים, כל האוכלוסיות. יש צעירים עם צרכים משלהם, ישנם את המבוגרים. ישנם חסידים, ישנם כאלו שאמורים לעבור לגור בפריפריה. ישנם כאלו שיצאו לעבודה בקרוב. כאלו שישארו ב’כולל’. לכל משפחה ישנם את המאפיינים שלה, ולפי זה צריך ‘לתפור’ לה את המשכנתא” שחר וולף מוסיף כי “אני לוקח בחשבון גם את המשתנים שיהיו בעתיד. כשלקוח מגיע אלי אני לא רואה אותו היום, כשהוא זוג צעיר עם תינוק בעגלה, אלא איך הוא יתנהג כאשר יעמוד בפני חתונות ילדיו. האם אז יהיה לו קשה יותר לפרוע את תשלומי המשכנתא הנוכחיים או שאז, מטבע הדברים, יהיה לו קל יותר ולכן כדאי ללכת על החזר גבוה יותר? את כל הנתונים הללו אני לוקח בחשבון, וכך, בסיעתא דשמיא, אני אכן יכול לספק את ההכוונה הנכונה”.

בנוסף למשכנתאות, נכון להיום, מוטת הכנפיים של משרד ‘שחר וולף’ פרושה גם על השקעות, פנסיה, קופות גמל, וכל המילים הללו שאתם רואים בתלוש ומשום מה לא חושבים שהן נוגעות לכם, ביום מן הימים, כאשר תגיעו לגיל פרישה, אתם עשויים לגלות שהפרשתם אמנם כל חודש, אך חלק גדול מהסכום הלך ל’דמי ניהול’ שהוא שם מכובס לעושק. או שיכלו להפריש לכם יותר, או שהיה עליכם להפנות את הכסף לאפיק השקעה יעיל יותר.
“אני הכתובת לכל מה שקשור למספרים, לתלושים ולשכר”, הוא אומר, ומדגיש כי “זו המטרה שלי: להפוך את הלקוחות למאושרים יותר. אין לי משהו שמכאיב לי יותר מאשר לראות אדם שהשקיע כל שנותיו את כספו ומגלה בעת הפרישה שהוא הפסיד הון, וההיפך: אין מה שמשמח אותי יותר מלראות שהצלחתי לסייע ליהודי לקבל את ההחלטה הנכונה שתסייע לו לקבל יותר”.

את התובנות שהוא רוכש במסגרת מפגשיו עם הלקוחות הוא חולק עם ציבור גדול שעוקב אחריו ואשר מתנהל לפי התובנות הללו. “אני מפרסם טורים בבמות שונות בתקשורת ובקבוצת הוואטסאפ השקטה שלי, בהם אני מתייחס לכל השינויים החמים שמתרחשים בתחום הפיננסי כמו גם טיפים שונים, וזה מועיל מאד לרבים. אני חש לא פעם שאנשים יכולים להשפיע על עתידם בצעד קטן שהם עושים, ובלבד שהצעד הזה נכון. המטרה שלי היא לגרום לכמה שיותר אנשים לעשות כמה שיותר צעדים, קטנים או גדולים, ובלבד שהם יהיו בכיוון הנכון”.

מאמרים נוספים

רגע לפני המעבר לווטסאפ,
נשמח אם תמלא את הפרטים: