מה עדיף לעשות עם הכסף – לקנות דירה או להשקיע בבורסה?

ההשקעה הבטוחה ביותר?!

מה עדיף לעשות עם הכסף – לקנות דירה או להשקיע בבורסה? * כדי לענות על השאלה אני רוצה לבחון איתכם את סיפורם של שני זוגות שבאו להתייעצות – עשר שנים קדימה, על סמך הנתונים של העשור האחרון

+

“כנגד ארבעה בנים דיברה תורה: אחד חכם… אחד תם”…

יוסי ואריק הם חברים טובים. הם גדלו יחד בכפר חב”ד, למדו יחד, נסעו ל’קבוצה’ יחד, ואפילו התחתנו זה אחר זה. אריק נותר לגור בכפר חב”ד. לאחר תקופה החל ללמוד מקצוע שקשור להייטק והחל לעבוד בתחום. יוסי עבר ל’נחלה’ והחל לעבוד לפרנסתו בהוראה.

חברים טובים היו ונשארו. באחת הפעמים הגיע יוסי אל הוריו בכפר. החברים נפגשו, צחקו ודיברו על הכל כרגיל. לקראת סוף השיחה החלו לדבר על החיים עצמם. על השליחות, על העבודה, ואיך לא – שאלת השאלות: מה עושים בקשר לדירה? רוכשים? ממשיכים בשכירות? אולי בכלל ניסע לשליחות באיזה מקום בעולם ואין טעם להיכנס לזה?

שניהם קונים מה שבאמת צריך, משתדלים שלא לבזבז סתם כסף. שניהם שמרו בצד את כספי המתנות שקיבלו לחתונה, קצת חיסכון חודשי ככל שאפשר, עוד קצת עזרה מההורים – ובסך הכל לא הרבה כסף: 150 אלף ש”ח. השאלה שעולה היא: מה כדאי לעשות בזה? דירה עולה הרבה יותר, במיוחד באזורים שבהם הם היו רוצים לגור. מצד שני להמשיך לגור בשכירות זו תחושה של ‘לזרוק כסף לפח’, ולזה מצטרפת המחשבה שכשנרצה לשכור דירה גדולה יותר, המחירים יהיו גבוהים יותר (אולי המשכנתא כבר תהיה זולה יותר?).

במהלך השיחה סיפר יוסי לאריק, כי בחן את האפשרות להשקיע כסף בבורסה. “אכניס את הכסף לבורסה, אהיה משקיע פסיבי, ובעזרת ה’ בתוך כמה שנים אכפיל את הסכום. נמשיך לחסוך כל חודש עוד קצת, ובעזרת ה’ בתוך כמה שנים יהיה לנו כבר הסכום הראשוני לרכישת דירה”.

אריק הופתע מאוד. הוא מכיר את יוסי כאדם שקול, ואם יוסי עושה כך, אולי גם הוא צריך לבחון את הרעיון. לאחר ששמע עוד, נזכר אריק שיש לו חבר שהפסיד הרבה כסף בבורסה, דבר שהשאיר אותו לא בטוח בנכונות הצעד.

החברים נפרדו מתוך הרבה סימני שאלה. כל אחד המשיך לדרכו, מתוך התלבטויות רבות. אשתו של אריק לא הסכימה לשמוע בכלל על השקעה בבורסה. היא רוצה מקום לגדל בו את הילדים שלה. מקום שתוכל לעצב בעצמה, לקנות ריהוט משלה. ברור לה שיש אפשרות והם יעשו הכל כדי לרכוש דירה, ומוטב שבהקדם.

קניית דירה או השקעה בבורסה?

שני הזוגות פנו אליי לייעוץ. בני הזוג הראשונים, אריק ואשתו, החלו בסבב חיפושים ורכשו דירה יפה בלוד, בשאיפה שאולי בהמשך יוכלו בעזרת ה’ לחזור לכפר.

במקביל פנה אליי יוסי והתייעץ לגבי השקעה בבורסה. לאחר שהסברתי את הסיכונים האפשריים, הסברתי לו כיצד כדאי לחלק את ההשקעה ואיך לתכנן אותה אסטרטגית בצורה נכונה. יוסי התחיל לקרוא קצת על מדדים, מניות ואופציות. הוא לא הבין הכל אבל הבין שהעולם הזה גדול והוא עומד להרוויח. את הכסף הוא מייעד לדירה, בעזרת ה’.

הסיפור מבוסס על סיפורים אמיתיים שאני פוגש בכל יום, של זוגות יקרים שמעוניינים לרכוש את דירתם הראשונה, וזוגות אחרים שחושבים בצורה שונה. לכולם אותם כאבים: המחירים הגבוהים שרק מוסיפים ועולים, המגורים בשכירות, המחשבה על העתיד.

קניית דירה או השקעה בבורסה – מה נכון יותר? כדי לענות על השאלה אני רוצה לבחון איתכם את הסיפורים האלה עשר שנים קדימה, על סמך הנתונים של העשור האחרון.

נתחיל מנתוני הנדל”ן. בשנת הקורונה נמכרו בישראל 107 אלף דירות, למרות שני סגרים ותקופה של אי ודאות כלכלית. השנה האחרונה נחשבת כשנת השיא במכירת דירות.

השיחות על בועה בשוק הנדל”ן, על היפוך מגמה וירידות, נשמעות כבר עשור, אך בינתיים שוק הדיור עלה בממוצע בעשור האחרון ב-97%, ובחלק מהערים בישראל אף יותר מזה (מבוסס על נתוני 2009–2019). בערי הפריפריה הנתונים מראים עלייה גדולה אף יותר.

ענף הנדל”ן נחשב כאי של יציבות בזמנים של כלכלה לא יציבה. הדלק במחירי הנדל”ן נובע ממחסור הולך וגדל בהיצע הדירות, משכנתאות בריביות נמוכות מאוד והעדר אלטרנטיבה בטוחה ואטרקטיבית.

אם נבחן את נושא המשכנתאות, נראה שהמשכנתא נמצאת היום בשפל של כל הזמנים. מחיר הכסף שאנחנו לוקחים מהבנק, זול מאוד בהשוואה לשנים הקודמות. ההחזר החודשי שזוג יכול לקבל על משכנתא של מיליון ש”ח יכול להיות נמוך מהשכירות שהוא משלם.

למול קניית דירה נבחן את עליית הערך של השקעה במדד המניות של הבורסה. לקחתי את 125 המניות הגדולות בת”א ובדקתי את התשואה עליהן. הנתונים היו טובים: 81% תשואה על ההשקעה, אבל פחות מנדל”ן. אילו הייתי בודק מסלולים אחרים בבורסה, התוצאה הייתה נמוכה יותר. נוסף לכך המשקיעים עברו הרבה מהמורות במשך השנים. פעם הבורסה למעלה ופעם למטה. כל פיגוע, כל מערכת בחירות, כל סגר – מורידים את הבורסה, ואיתה גם את הלב. בשנה האחרונה חוו המשקיעים הרבה לחץ בחזה וכאבי בטן, כשהבורסה נפלה בעקבות כל שינוי במצב הקורונה, אבל בהסתכלות כללית המגמה חיובית.

אני זוכר שכאשר הייתי מנהל, היום הכי קשה בבנק היה לאחר התרסקות בבורסה. כולם רצו למשוך את כספי ההשקעות שלהם, כולם הרגישו שהעולם מתרסק. העשור האחרון היה טוב יחסית למשקיעים. היו שנים של עליות מתונות יותר, אפילו של 1.7% תשואה שנתית, אבל בסך הכל ההשקעה כדאית (אם יודעים להשקיע). מה שכן חייבים לזכור: השקעה בבורסה חייבת בתשלום מס על הרווח.

מבחן ההשקעה

לאחר שהבנו את הנתונים, בואו נבחן את ההשקעות של אריק ויוסי, עשר שנים אחר כך.

לשניהם היה סכום זהה להשקעה. יוסי כזכור פנה להשקעה בבורסה, ואילו אריק רכש דירה למגורים. אריק נעזר בפתרונות מימון שהצעתי לו. הוא לקח משכנתא חכמה שתוכננה היטב ליכולות ולצרכים שלו, בסך 733 אלף ש”ח. בעוד עשור צפוי להישאר במשכנתא קצת יותר מחצי הסכום. הדירה שלו, שעלתה כ-900 אלף ש”ח, שוויה צפוי להיות בעוד עשור כ-1.7 מיליון ש”ח (אדגיש שוב שהנתונים מסתמכים על נתוני העשור האחרון).

לעומתו יוסי השקיע בבורסה את כל ההון העצמי שלו, כ-150 אלף ש”ח. הסכום שצפוי להיות ברשותו בעוד כעשור הוא 272 אלף ש”ח (על סכום הרווח הוא ישלם מס). בזמן הזה הוא ממשיך לשלם דמי שכירות, וכל הכסף ששילם כבר לא שלו.

אריק שקנה את הדירה צפוי להיות בעל הון עצמי מוערך של 1.35 מיליון. היציבות של אריק ברורה: הוא בדירה משלו. הריהוט שקנה הוא ריהוט שמתאים בדיוק לבית שלו. המשכנתא שהוא משלם בכל חודש נוחה לו והופכת להיות חלק מההון שלו. יוסי נחשב לקוח פרימיום בבנק. יש לו השקעות יפות, אבל הוא נאלץ להחליף את דירתו כבר שלוש פעמים. פעם הדירה הייתה קטנה לו, ופעם בעל הבית מכר את הדירה. כל הכסף שהוא שופך על שכירות, הוא כסף שנעלם.

כשאני מנסה לבחון את החלופות, נראה כי לקניית נדל”ן יש ערך משמעותי יותר עבור אריק. הוא גר בנכס משלו, יש לו יציבות ארוכת שנים, ובעזרת ה’ כשיסיים לשלם את המשכנתא, כבר יוכל לחתן את הילדים בכבוד ויוכל גם לצאת לפנסיה כשהמשכנתא מאחוריו. חברו לעומת זאת ימשיך לשלם דמי שכירות, והדבר יעיב עליו בעיקר בגיל הפרישה, שבו יצטרך לשלם חלק ניכר מהקצבה שלו עבור מגורים.

עדיף מוקדם

הדבר כמו שהוא נכון בדירה ראשונה, ונכון עוד יותר בדירה שנייה. בימים אלו ממש עזרתי לאברך מאנ”ש לקנות את דירתו השנייה, אף שאין לו אפילו שקל אחד של השקעה עבור הנכס השני. הנכס השני ימומן ברובו הגדול מכספי השכירות, וכך יוכל בעזרת ה’ ליהנות מבית שיהיה לגמרי שלו בגיל הפרישה. מובן שאילו היה לו הון עצמי, היה יכול ליהנות מזה עוד הרבה לפני כן.

מסקנה: יש חשיבות למועד שבו אתם קונים דירה, אבל תמיד עדיף מוקדם ככל האפשר. עדיף להתחיל בנכס הלא אידיאלי מלחכות לנכס אידיאלי. אפשר לנסות לפתור את בעיית ההון העצמי. השנה עזרתי לעשרות לקוחות שלא היה להם ההון הראשוני, והיום הרבה מהם יושבים בבית משלהם. המלצה שלי: תתחילו מיד כשאתם יכולים להשקיע בבית שלכם. את החסכונות תשאירו להשקעה בבורסה, תשקיעו חכם ותרוויחו.

בקניית נכס החוכמה היא לתכנן אסטרטגית, לדעת לממן נכון. במימון לא נכון ההשקעה יכולה לרדת לטמיון.

חג שמח וחירות מכל הדאגות והמצרים, ושנזכה לגאולה שלמה בקרוב!

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

השאר פרטים וניצור איתך קשר

שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפני שאתם יוצאים,
קבלו בחינם את המדריך שלי ללקיחת משכנתא נכונה

כדי להרשם להרצאה השאר פרטים למטה

מה עדיף לעשות עם הכסף – לקנות דירה או להשקיע בבורסה?

מחזור בזמן לימודים

מגוריםלסיפור המלא >>

תכנון מדויק של משכנתא לצרכים שלנו

מגוריםלסיפור המלא >>

החזר וריביות נמוכות במיוחד

מגוריםלסיפור המלא >>

רצינו דירה בכפר חבד

מגוריםלסיפור המלא >>

שניה לפני שהחלטנו להרים ידים ולמכור את הנכס

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא מעולה לכל אחד בכל מצב

מגוריםלסיפור המלא >>

תכנון מיטבי לנכס נוסף

מגוריםלסיפור המלא >>

רוכשים נכס חלופי

מגוריםלסיפור המלא >>

סוף סוף יש לנו דירה

ההכנסות הונמכו ולכן מיד פנינו לשחר לקבלת יעוץ והכוונה ולאחר זמן קצר מחזרנו והקטנו את ההחזר

מגוריםלסיפור המלא >>

עושים סדר במשכנתאות

רצינו משכנתא שתהיה נכונה לנו לצרכים ולתכנון העתידי שלנו, שחר השיג לנו את הטוב ביותר

מגוריםלסיפור המלא >>

הגיע הזמן לקנות דירה

משכנתא של מליון שח, לקוחות מעולים, החזר וריביות נמוכות, מחזור משכנתא מושלם

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא בתכנון מיטבי

רצינו דירה בכפר, אבל פחדנו מההחזר החודשי , ב"ה שמחים שעשינו את זה

מגוריםלסיפור המלא >>

בית במודיעין

6 הלוואות ומשכנתא מוכרחים להתקשר לשחר שיציל את המצב, סידור החזר נוח ללקוחות לטווח רחוק

מגוריםלסיפור המלא >>

רכישת נכס נוסף

משכורות בנוניות אבל זה לא סיבה לקבל משכנתא יקרה

מגוריםלסיפור המלא >>

מצה”ל לנכס חלופי בלוד

רוכשים דירה בירושלים , כמובן ששחר דאג לסדר החזרים בתנאים משתלמים

מגוריםלסיפור המלא >>

שיפוצים נרחבים בבית

המשכורות נמוכות אך זה לא מנע מאיתנו להתקשר לשחר ולשמוע איך הוא מגשים לנו את החלום

מגוריםלסיפור המלא >>

מחזור משכנתא ותוספת

רכשנו דירה בבני ברק קבלנו משכנתא מעולה בריביות נמוכות מאוד

מגוריםלסיפור המלא >>

דירה יד שניה

משכנתא מליון וחצי מתוכננת בצורה מיוחדת במטרה להתפטר ממנה מהר ככל האפשר

מגוריםלסיפור המלא >>

מחזור+הלוואה בדחיפות

בית במודיעין , מחיר למשתכן, מעט הון עצמי

מגוריםלסיפור המלא >>

נכס יד שניה באילת

החלטנו לשדרג את עצמנו ולרכוש נכס נוסף

מגוריםלסיפור המלא >>

מחזור למרות הכנסות גבוהות

משוחרר טרי יחידת ההנדסה של צה"ל ואשתו רוכשים נכס חלופי בלוד הלקוחות לווים איכותיים

מגוריםלסיפור המלא >>

הלוואה לכל מטרה

לאחר שתי משכנתאות הגיע הזמן למחזר ולעשות סדר בהוצאות החזרים בגובה 7,000 ש"ח בחודש

מגוריםלסיפור המלא >>

נכס חלופי בוורד יריחו

הלקוחות מעונינים בהלוואה בסך 1,000,000 ש"ח , לצורך שיפוצים נרחבים בבית

מגוריםלסיפור המלא >>

למחזר הלוואה נוספת ולסדר

הלוואה לשיפוץ הבית

מגוריםלסיפור המלא >>

חנוקים מהמשכנתא ומהלוואות

מני ורחל מעוניינים לקחת משכנתא עבור מחזור + תוספת לסגירת הלוואות

מגוריםלסיפור המלא >>

טרייד אין על הבית הישן

רוכשים דירה יד שניה בהחזר מצחיק לא יותר מ- 3,000 ש"ח ל-25 שנים

מגוריםלסיפור המלא >>

המשכנתא תיפרע במכירת הנכס

בעקבות לקיחת משכנתא בריביות גבוהות חייבים למחזר לסידור המשכנתא + הלוואה לסגירת חובות

מגוריםלסיפור המלא >>

נכס קיים בעד נכס חלופי

רוכשים נכס יד שניה באילת משכנתא 1,000,000 ש"ח

מגוריםלסיפור המלא >>

שיעבוד עבור נכס להשקעה

שלום מעוניין למחזר ולקחת הלוואה למטרת שיפוץ

השקעהלסיפור המלא >>

משכנתא לבניה עצמית

לא האמנו שנצליח לרכוש לפני שנמכור, טלפון אחד סידר לנו החזרים מעולים ותנאים מצוינים

מגוריםלסיפור המלא >>

זכינו בריביות אחרות לגמריי

אחים לוקחים הלוואה לכל מטרה לסגירת חובות של ההורים

מגוריםלסיפור המלא >>

בית פרטי זה לא חלום

מחליפים דירה לדירה טובה יותר וכמובן מחליפים משכנתא

מגוריםלסיפור המלא >>

רכישת נכס ועזרה להורים

מחזרנו את המשכנתא, קצרנו את השנים וחסכנו הרבה מאד כסף

מגוריםלסיפור המלא >>

5 ילדים ודירה באשקלון

חישוב לא נכון בלקיחת המשכנתא הקודמת אילץ אותנו למחזר ולקחת הלוואה נוספת, החזר נוח בהתאם למשכורות

מגוריםלסיפור המלא >>

מחיר למשתכן בבית שמש

רוכשים נכס חלופי מיד שניה בקריית מלאכי

מגוריםלסיפור המלא >>

מחזור כדי לעשות סדר בהלוואות והוצאות

המשפחה גדלה וגם הנכס... קניית נכס גדול יותר שיתאים לצרכים שלנו

מגוריםלסיפור המלא >>

רק התחלנו לעבוד וקבלנו משכנתא

רוכש נכס חילופי ב-2.1 מליון , משכנתא 1 מליון ש"ח

מגוריםלסיפור המלא >>

משכורות בינוניות מימון כמעט מלא

הבנו שאנחנו רוצים למנף את עצמנו להסתכל על העתיד והחלטנו לרכוש דירה נוספת, המימון היה כ"כ נח

מגוריםלסיפור המלא >>

זוג צעיר דירה במרכז הארץ

שמענו שאפשר למחזר אבל לא האמנו כמה שנחסוך, ששחר הציג לנו את ההחזר החדש פחות 900 שח ולתקופה קצרה יותר חתמנו

מגוריםלסיפור המלא >>

מחזור משכנתא וסדר בהוצאות

זוג +4 מעונינים לרכוש את דירת חלומותיהם , לפעמים חלומות מתגשמים

מגוריםלסיפור המלא >>

נכס נוסף במימון מלא

בן 30 הון עצמי גדול משכנתא נמוכה רוכש נכס ותוספת עזרה להורים בחובות

מגוריםלסיפור המלא >>

מחזור ותכנון מושלם

משכורות נמוכות דירה יחסית גדולה והחזר נוח לטווח רחוק שיעזור להתנהל כלכלית נכון לאורך השנים

מגוריםלסיפור המלא >>

דירה ראשונה בגיל 50

צעירים עם 4 ילדים זכינו במחיר למשתכן בבית שמש שיחה אחת ליועץ משכנתאות שלנו והכל נראה אפשרי. שיחה אחת ליועץ משכנתאות, הביאה אותנו אחרי שנים של נישואים לדירה משלנו בבית שמש

מגוריםלסיפור המלא >>

מיליון ש”ח משכנתא

אלמנה שפנתה לקבל משכנתא שסדרו לה את כל חובותיה

מגוריםלסיפור המלא >>

גרייס במחיר למשתכן

הזוג טרי בעולם העבודה, ללא ותק תעסוקתי , קבלו משכנתא חלומית כנגד כל הסיכוים

מגוריםלסיפור המלא >>

תכנון מתואם לטווח רחוק

מימון כמעט מלא לזוג צעיר , דירה באשקלון

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא בהחזר מעולה

אב גרוש + 2 שביצע מחזור וסדר בכל ההתחיבויות שלו

מגוריםלסיפור המלא >>

רכשנו והופתענו מהמימון

בגיל 30 וכבר נכס נוסף ב-100% מימון + סגירת כל ההלוואות

מגוריםלסיפור המלא >>

מחיר למשתכן שוב בכותרות

מחזרו את המשכנתא וקיבלו תכנון מושלם המאפשר מרווח כלכלי נוח

מגוריםלסיפור המלא >>

מתגוררים בחו”ל ורוכשים במחיר למשתכן

הם כבר לא האמינו שיהיה להם דירה משלהם, הילדים כבר התבגרו, אבל להם נמאס לגור בשכירות, אז הם התקשרו ובנינו להם משכנתא מקסימה

מגוריםלסיפור המלא >>

בחור רווק משכנתא לטווח רחוק

הון עצמי גבוה ובכל זאת בחרו במשכנתא גבוהה והחזר נמוך

מגוריםלסיפור המלא >>

נכס מיד שניה בקרית מלאכי

רכשו דירה בבני ברק במסלול מחיר למשתכן עם גרייס מעולה והחזר בהתאם לשכירות שיעזור להם לסיים את המשכנתא מהר ולהתקדם לבית גדול יותר

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא נמוכה אחוז מימון נמוך

חני ויוני הופתעו לגלות כי התכנון מתואם בדיוק עבורם לטווח רחוק עם החזרים מדויקים, משכנתא שחושבת על כל השינוים שעתידים לקרות במשק

מגוריםלסיפור המלא >>

מחזור משכנתא+הלוואה לסגירת חובות

לקח משכנתא נוספת ובנה את בית חלומותיו, המימון היה כל כך נחוזול שהלקוח הוסיף גם בריכת שחיה

מגוריםלסיפור המלא >>

רק בן 24 ורוכש דירה מקבלן

קונים דירה במחיר למשתכן באשקלון בהחזר מעולה וקצר

מגוריםלסיפור המלא >>

מחזור משכנתא+הלוואה לנכס חלופי

מימון גבוה יחסית להוצאות המשפחתיות וההלואות , כנגד כל הסיכוים הצלחנו להפתיע במימון מיוחד

מגוריםלסיפור המלא >>

זוג בחובות ממחזר משכנתא

משכורות מעל הממוצע דירה במחיר למשתכן בהחזר מעולה

מגוריםלסיפור המלא >>

נכס יד שניה בפתח תקווה

שלוחי חב"ד רוכשים דירה במחיר למשתכן הכנסות יפות דירה גדולה

מגוריםלסיפור המלא >>

זוג צעיר נכס יד שניה

אלי רווק משכורת ממוצעת משכנתא יציבה לטווח ארוךבמרכז הארץ

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא נוחה בהתאם לצרכים

זוג יקר מבקש לרכוש דירה בדרום הארץ, הצלחנו ליצור תחרות בבנקים שהלקוחות הופתעו מההצעות

מגוריםלסיפור המלא >>

מחזור משכנתא להתאמה לצרכים המשתנים

שרה יחידנית רוכשת דירה ביבניאל, סיפור מאד מורכב, כשכולם אמרו לא, המשכנו להילחם עד ששרה רכשה את הבית שלה

מגוריםלסיפור המלא >>

מחזור והלוואת משכנתא לנכס נוסף

ירון מבקש למחזר משכנתא ולהחזיר את כל ההלוואות + קניית נכס נוסף

מגוריםלסיפור המלא >>

מעוניינים בהלוואה לשיפוץ הבית בכפר חב”ד

בחור צעיר ורווק עדיין מתגורר אצל ההורים רוכש דירה מקבלן בקרית מלאכי

שיפוץלסיפור המלא >>

זוג צעיר, דירה מעולה במודיעין, מחיר למשתכן, תנאים מעולים

שמואל ביצע מחזור משכנתא+הלוואה לרכישת נכס נוסף בלוד 70% מימון

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא לדירת פאר בבנימינה מעוניינים בגרייס

זוג שנקלע לחובות רבים כבר חשב שזה הסוף וצריך למכור את הבית, ההחזר היה כ20 א' שח בחודש להלוואות , פנו למיחזור משכנתא והתוצאה הפתיעה אפילו אותם

מגוריםלסיפור המלא >>

משכורות נמוכות הון עצמי נמוך ודירה במחיר למשתכן

דרור ומור רוכשים נכס יד שניה בפתח תקווה משכנתא 1,000,000 ש"ח

השקעהלסיפור המלא >>

יחידנית בת 55 רוכשת נכס מקבלן במודיעין

זוג מאוד צעיר רוכש דירה יד שניה בלוד

מגוריםלסיפור המלא >>

זוג + 8 ילדים רוכש דירת יוקרה באשקלון

הכנסות נמוכות, משכנתא לא גבוהה, דירה מעולה במחיר למשתכן

מגוריםלסיפור המלא >>

מנהל סופרמארקט ומפתחת תוכנה קונים נכס חילופי בלוד

המשכורות לא כל כך גבוהות מחזור משכנתא לחיים נוחים יותר

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא לרכישת דירת יוקרה

זוג צעיר עם ילד רוכשים דירת יוקרה 3 מליון ש״ח, תכנון משכנתא מיוחד שחושב על העתיד

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא לזוג צעיר רוכש דירה ראשונה

זוג צעיר רוכש דירה ראשונה הבעל רק התחיל לעבוד, משכנתא 500 אלף ש"ח. תכנון שיאפשר להם גם הרחבה בעתיד

מגוריםלסיפור המלא >>

זוג צעיר , דירה בצפון , משכנתא יציבה ל30 שנה .

הזוג שרכש דירה בשכונה החדשה בעיר בצפון, המשכנתא הפתיעה גם אותם

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא עם משכורות גבוליות

75% מימון, זוג לווים עם משכורות גבוליות

75% מימוןלסיפור המלא >>

משכורות טובות, משכנתא מעולה

משכורות טובות משכנתא מעולה

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא עם משכורות נמוכות

משכורות נמוכות , זוג בתחילת דרכם משכנתא בהחזר מותאם

מגוריםלסיפור המלא >>

הריבית הטובה ביותר

הריבית הכי טובה שניתן לקבל

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא של מליון שח

משכנתא של מליון שח, לקוחות מעולים, תמהיל מיוחד בשבילהם, משכנתא מושלמת

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא מעוצבת להפליא

לקוחות צעירים, הבעל חייל האשה עובדת בהוראה, משכנתא מעוצבת להפליא

מגוריםלסיפור המלא >>

תכנון מיטבי – חסכון

התכנון המיטבי שהביא ללקוח משכנתא עם הרבה אופציות וחסכון משמעותי מאד בכסף, הלקוח לקח 700 א' שח כאשר הוא ישלם ריבית רק 105 א' שח .

השקעהלסיפור המלא >>

״אין לנו כסף״

זוג חמוד מדרום הארץ שהתקשרו לומר שאין להם כסף לממש את החלום, שיחה קצרה הובילה אותם ל85% משכנתא

משכנתא פלוסלסיפור המלא >>

חסכון של 600 א’ שח במחזור

זוג ממרכז הארץ לקחו משכנתא לפני שלוש שנים, שניהם סטודנטים וחשבו שבגלל זה הם צריכים לשלם יותר... לא היו מספיק הכנסות אז הוספנו ערב