כלכלה בגובה העינים – ראיון בכפר חבד 23.3.20

חיים גיל
“במצב של חוסר וודאות לא עושים כלום. זה לא זמן להשקעות” אמר דוד לכל מי שרק רצה לשמוע. ובינינו, בימים כאלה כולם רוצים לשמוע. גם אנחנו רצינו לשמוע ולכן הלכנו (מטאפורה. לא יצאנו מהבית!) לדבר עם מי שבאמת מבין בעניינים כאלה. ומה התברר?
ר’ שחר וולף הוא יועץ כלכלי שמתמחה במימון. אם זה נשמע לכם סינית, אתם עלולים להפסיד הרבה מאוד כסף. לא חבל. ננסה להסביר בשפה פשוטה: וולף רכש במשך שנים ניסיון רב בתחום הכלכלי והיום הוא מסייע באמצעותו לאנשים לקבל משכנתאות, לבחור השקעות משתלמות, לקבל הלוואות ולנהל נכון את הנכסים הפיננסיים שלהם.
בימי קורונה טרופים הידע שלו שווה זהב ולו רק בגלל שהוא מכיר את העולם הכלכלי על בוריו וחושב בצורה יצירתית.
וולף ניהל שנים רבות בבנק דיסקונט. יש לו שני תארים בכלכלה והתמחות מיוחדת באשראי ומימון או כמו שאנחנו מכירים את זה – בהלוואות. את הניסיון העשיר שרכש במשך יותר מעשר שנים הוא חולק כיום עם הרבה מאוד אנשים, אם זה בהרצאות ואם זה באחד על אחד. לא מעט משומעי לקחו הם מנהלי מוסדות ושלוחים רבים שכמאמר הפסוק ‘נהנים ממנו עצה ותושייה’ ועוד נגיע אליהם בהמשך.
אבל מה עם הקורונה, להשקיע, לא להשקיע, למשוך פיקדונות ולהחביא מתחת למזרן, תכל’ס, הרב וולף, מה אתה חושב על המצב הנוכחי?
“זה לא המשבר הראשון שהעולם עובר וגם זה ייגמר. להשקיע? בטח להשקיע. מה השאלה! אדרבה, עכשיו יש הרבה יותר הזדמנויות מהרגיל בגלל שהמחירים יורדים”.
אז עשינו טעות שמיהרנו לפדות את קרנות הנאמנות?
“בעיקרון הגישה שלי היא שנכון היה להישאר ולא לברוח עם כל העדר. אדרבה, בתקופה הזאת אפשר למצוא מציאות, מניות שנמכרות הרבה פחות מערכן. אבל אני רוצה לדבר על השקעה בנדל”ן”.
מה נדל”ן, כולם צופים ירידות. אנחנו כבר עדים לעצירת עסקאות אפילו לא דחייה אלא ממש עצירה וביטולים. אנשים מעדיפים לשלם קנסות יציאה ולא לרכוש. אז מה פתאום להשקיע בנדל”ן בתקופה הקשה הזאת?
ר’ שחר עונה לאט כאילו הוא מונה דירות. הוא מדבר ברוגע וביטחון ואומר: “נכון שישנה עצירה אבל זה עניין זמני בלבד. בטווח הארוך הנכסים ימשיכו לעלות ואולי אפילו יזנקו כלפי מעלה כי המחסור הוא עובדה קיימת וגם התוכנית של ‘מחיר למשתכן’ לא עזרה הרבה למעט עזרה לזוגות צעירים. מה גם ששומעים על עוד ועוד יהודים מהעולם, וגם ישראלים שוויתרו על האזרחות שלהם שרוצים להגיע לארץ דווקא בימים הקשים האלה.
“אני משוכנע שהרבה לפני שהווירוס הזה ישקע בתהומות הנשייה ויישאר זיכרון רחוק, המחירים יעלו אפילו יותר מהרמה שהם כיום. אולי דווקא עכשיו אפשר להתמקח ולהשיג נכסים במחירים יותר זולים. אז התקופה הזו דווקא מייצרת הזדמנויות השקעה. בטח שאין סיבה לברוח מהשקעות אלא אם הן השקעות לא מוצלחות בלי שום קשר”.
בוא נדבר על הצד השני של כרטיס האשראי, על אלה שהמשבר הזה שבר את מטה לחמם והם מתקשים להתמודד עם השוטף עם החזר המשכנתאות ועוד. מה תוכל לומר להם, מה תוכל לייעץ להם?
“צריך לחלק את התשובה לשניים. אם אנחנו מדברים על המצב הנוכחי שכבר אפשר לחוש אותו משמעותית באנ”ש בגלל שיש אצלנו הרבה בעלי מקצועות חופשיים, אז אני יודע שהבנקים מאפשרים לדחות את תשלומי המשכנתא בשלב הזה לחודשיים-שלושה. אני יודע שבנק ישראל הנחה את הבנקים למתן את הפעולות שלהם לגביית חובות וללכת לקראת הלווים ובמיוחד לא להכניס אותם לדרך ללא מוצא. כמובן שצריכים עכשיו להתנהל בשום שכל ולזכור שהכל מה’ יתברך ולחפש עוד הזדמנויות הכנסה.
” כמנהל לשעבר אני חייב לומר משהו שהרבה אנשים לא מודעים אליו, הרבה פעמים היו מגיעים אלי אנשים אחרי שהגיעו למצב כלכלי לא נעים, שייקים חזרו או הוראות קבע לא כובדו, הרבה פעמים מגיעים קצת מאוחר מידי, בעולם שלנו כל לקוח מדורג, לפני הבלאגן לקוח מדורג גבוה וניתן לעזור לו ולתת לו מגוון פתרונות אבל לאחר שהמצב מתדרדר, הדירוג יורד מאד ואז הסמכות היא לא של המנהל או לא קיימת בכלל”
“לכן ההצעה שלי אם משפחה נקלעת לקושי תזרימי כזה או אחר, נניח בעקבות פיטורים, וזה מחזיר אותנו למציאות החדשה שנוצרה, היא חייבת לפנות לבנק במיידית לעדכן, להציג תוכנית איך לדעתם הם יצאו מהמצב הזה. לא לכבות שריפות ולבוא לאחר מעשה. לבוא כאשר עדיין ניתן למצוא מוצא ולסדר את הדברים. אני אומר בידיעה הבנקים מעוניינים ללכת לקראת הלקוחות במיוחד במצבים כאלה. אבל תעדכנו ותשתפו.
“במצב שפתאום חוששים שיהיה קושי לעמוד בהתחייבויות, מדברים עם הבנק. מסבירים מדוע חוששים ומציגים את התוכנית העתידית. זאת אומרת, מתי רואים שיפור. הבנק ימצא את הדרך לדחות את התשלום, להעניק הלוואת גישור, להגדיל את המסגרת וכן הלאה. אבל את זה עושים לפני שהמצב מידרדר, מבחירה, לא בחוסר ברירה אחרי שידיהם של אנשי המקצוע בבנק כבר כבולות”.
הפתעת. הבנק מעוניין ללכת לקראת הלקוח. אוקיי, אתה בעל הניסיון, אבל איך אנשים יכולים לצאת ממצב כזה?
“אני מרצה ומייעץ גם על הנושא הזה של כלכלת המשפחה למרות שעיקר העיסוק שלי במימון והשקעות, משפחתיות או מוסדיות. אני רוצה לומר שלעיתים קרובות אני עומד נדהם מול מה שאני רואה מול העיניים. אנשים לא מכלכלים נכון את מעשיהם ולא פועלים לפי סדר עדיפות. כך עלולים להגיע מהר לדרך ללא מוצא. כל אחד חייב לשבת עם עצמו ולעשות לעצמו סדר עדיפות בהתאם להכנסות שלו. אדם שמחזיק ג’יפ יוקרתי שהריבית שהוא משלם עליו בחודש גבוהה מההכנסה השבועית שלו, ייכנס לחובות ויתקשה לצאת מהם.
“אני קורא לכל המשפחות, במיוחד עכשיו אבל לא רק, תתנהלו נכון! שבו ותבדקו את כל ההוצאות שלכן עדיף עם גורם שלישי, חיצוני, לא אתם שנוגעים בדבר. ותורידו מרשימת ההוצאות את המותרות. כשזה יקרה תגלו שאפשר לגמור את החודש מבלי שהוא יגמור אתכם ואפשר אפילו לייצר נכס שיכניס לכם הכנסה חודשית מבלי שתעשו כלום”.
נשמע מאוד מפתה. איפה חותמים?
“בלי ציניות. ברוך ה’ עזרתי לכמה וכמה מאנ”ש ואפילו לחבר’ה צעירים שבאו בלי שקל, לייצר לעצמם נכס מניב שעושה להם פירות מידי חודש”.
אולי תרחיב. זה מעניין. הרבה מאוד משפחות מאנ”ש יודו לך על־כך.
“כאשר מדובר באנשים בגיל מבוגר שכבר סיימו לשלם חלק ניכר מהמשכנתא, הם יכולים לשעבד את הנכס שלהם ולקחת משכנתא על נכס נוסף כאשר הנכס מכסה את החזר המשכנתא מתשלומי השכירות. אבל גם כאשר מדובר בצעירים שעדיין משלמים משכנתא, אפשר לעשות את זה באמצעות ניהול נכון של התקציב המשפחתי”.
תסביר.
“יש לי הרצאה שמדברת על איך לקנות נכס ללא הון עצמי , כמו שאמרתי קודם. לפעול לפי סדר עדיפות. לוותר על מותרות ולחסוך בכל חודש סכום מסוים. הסכום הזה יכול לשמש כהון עצמי וכך אפשר אחרי כמה שנים לגשת למשכנתא חדשה ,לחילופין ניתן למצא פתרונות מימון אחרים ולרכוש נכס חדש שיניב הכנסה מבלי שנעשה כלום. כמובן שאם יש הון עצמי, קרן השתלמות או חסכונות זה יותר קל. בדרך הזאת, במיוחד אם מתחילים לפעול כבר בשנות העשרים, אפשר להגיע לחתונות הילדים במצב יותר רגוע”.
גם עכשיו, כשהכל לוט בערפל והקורונה משביתה את המשק?
“אולי דווקא עכשיו. הריבית אולי עלתה אבל מחירי הנכסים יתמתנו לכאורה. כך שמי שנכנס עכשיו עשוי לצאת אחרי הסיפור הזה הרבה יותר מחוזק עם העלייה הריאלית בשווי הנכס. זה כמובן חוץ מהעובדה שיש לו נכס ביד”.
הרעיון הזה פועל גם לגיל פרישה. נכון?
“ברור. מה השאלה. אדרבה. זה ה-רעיון לגיל פרישה. לא ברור מה יניב לנו הכסף שאנחנו חוסכים לפנסיה. עם הירידות החדות בבורסה, נמחקו מאות מיליוני שקלים כמו שהיה ב־2008. תמיד טוב שיהיה לנו נכס בצד. גם במקרה הכי גרוע, תמיד נוכל למכור אותו ברווח ולהתפרנס מהשווי שלו”.
בוא נדבר על משהו אחר לגמרי, על מימון לחברות בתקופה הקשה הזו. תוכל לספר לנו מה ומהיכן אפשר להשיג אשראי בימי הקורונה?
“התשובה שלי לא תתייחס דווקא לתקופה הזו אבל היא רלוונטית גם עבור הימים האלה. ישנן קרנות בערבות מדינה שהבנקים שנבחרו מפעילים. על־מנת לקבל מהם הלוואה צריך לדעת כיצד להגיש, כיצד להציג את ההשקעה בעסק או את המימון הנדרש, בדיוק כמו שאני עושה עם מי שרוצה לקבל הלוואת משכנתא. הבנק רוצה הסברים מתקבלים על הדעת. אחד הדברים שגרמו להרגיש לא נח בכסא המנהל בבנק היה שהייתי רואה עסקים טובים ממש, שלא היו יודעים להתנהל מבחינה מימונית, שלא ידעו איזה פתרונות מימון עומדים לרשותם. לפעמים לדעת להציג את העסק ואת כושר ההחזר בשפה הבנקאית יכולים להביא לאישור מהיר ולריבית טובה מאד, על זה יעידו רבים מלקוחותי.
באותו ענין, בתקופה זו המדינה מאפשרת לעסקים קטנים לקבל עד 500א’ שח בערבות מדינה בריבית אטרקטיבית ועם אפשרות דחיית קרן ההלוואה לעוד 12 חודשים . כמובן שהלוואות של הקרן בערבות המדינה פתוחות לכל עסק חדש וישן וכל אחד יכול לפנות אלי ולהגיש”
הריביות בבנקים עלו בשבועות האחרונים למרות שהריבית במשק נותרה על כנה ואולי אפילו תופחת בין השיחה שלנו ובין מועד ירידת הגיליון לדפוס. למה בעצם?
“בקצרה אסביר שבגלל הטלטלה בשווקים, כאשר הבורסה והאג”ח יורדים, עלויות גיוס ההון של הבנקים עולה ולכן אנחנו רואים עליות ושינוים יומים בריביות בבנקים, נוסיף לזה את המצב המעורפל ששורר במשק , דבר שדורש מהבנקים יתר זהירות. ניתן לראות גם שהגופים החוץ בנקאים די עצרו את הפעילות שלהם, מה שגורם לכולם להידפק על דלתות הבנקים והבנק יכול להרשות לעצמו להנות ממרווח גבוה יותר על הכסף בגלל הביקוש הגובר והעדר תחרות”
יש משהו נוסף עליו לא שוחחנו בכלל, על עמותות, על מוסדות וארגונים. לאלה קשה מאוד לקחת הלוואות מהבנקים, קשה להם אפילו להתנהל במינוס בחשבונם השוטף. מה עושים, במיוחד בתקופה הזו שהתרומות יורדות בגלל הבלימה החדה בפעילות העסקית והירידה בהכנסותיהן של משפחות רבות.
צריך להבין שהיום החשיבה כלפי עמותות היא שונה, רבים מהעמותות לא מכירות את האפשרויות המימוניות שעומדות לרשותם, עד לפני תקופה קצרה, בנקים וחברות אשראי לא היו במשחק של העמותות. היום המצב השתנה ויש אפילו הלוואות בערבות מדינה לעמותות.
“ככלכלן אני חייב לומר משהו. אנשים לא שמים לב אבל אין וואקום בעולם. ההפסד של אחד הוא הרווח של השני. זה נכון שהפעילות הכלכלית הואטה או אפילו נעצרה אבל יש תחומים שדווקא פורחים בעת הזאת. קחו את כל החנויות שהפעילו מערך משלוחים והיום קוטפים את הפירות. אלו דווקא מגייסות עוד ועוד עובדים והן עשויות לרשום צמיחה בסוף התקופה הזו. חברות שמתמחות בלמידה מרחוק. חברות שמציעות פעילות ווירטואלית וכן הלאה.
“ועוד לא אמרתי דבר על חברות שמייצרות חיסונים, תרופות, ערכות בדיקה לקורונה, חומרי חיטוי, ציוד מגן, מכונות הנשמה ועוד. בסופו של דבר העולם הוא עגול והכסף תמיד יהיה שם. כך שאני מאמין שמוסדות צריכים לשנות את דפוס החשיבה שלהם ולפעול בהתאמה למציאות החדשה שנוצרה”.יש מצב שאפשר למחוק את ההסבר הזה מה שאתה חושב
אבל איך אתה עוזר למוסדות להשיג מימון?
“ישנם ברוך ה’ הרבה מאוד כלים שבאמצעותם אפשר להגיע למימון בנקאי או חוץ בנקאי או אפילו מקרנות שונות. למרות שאנשים משוכנעים שקשה מאוד להשיג הלוואות למוסדות, אני, עם הניסיון שלי והידע, אומר לכם שאפשר ואשמח לעזור לכל מוסד שיפנה אליי”. חשוב להבהיר שוולף מתפרנס מהתחום הזה ולפחות לפי התוצאות, הוא די מצליח כפי שיוכלו להעיד פרנסי ישיבת חב”ד בטבריה ומוסדות אחרים.
ויש גם סיפור שיעניין הרבה מאוד שלוחים במיוחד בחוץ לארץ. וולף עוזר לשלוחים להשיג מימון לרכישת נכס במחשבה לעתיד. “שלוחים נמצאים כל הזמן במרוץ בלתי פוסק ומפקירים את עצמם לגמרי למען הציבור. לאחרונה אני מוצא שיותר ויותר שלוחים חושבים על העתיד, על השנים המבוגרות בהן ההכנסה עלולה לפחות אך ההוצאות לא. הרבה מחפשים לרכוש נכס בארץ, נכס שישמש עבורם עוגן כלכלי. זה קצת מסובך כאשר מדובר במשפחה שכל שקל שנכנס הולך לבית חב”ד. אבל, כבר עזרתי להרבה שלוחים לרכוש נכס למרות שלפי הטבע היה נראה שאין סיכוי שהבנק יאשר הלוואה. ממש בימים האחרונים נחתמה עוד עסקה כזו ואני חייב לומר שאני מתרגש בכל פעם שזה קורה. בכל פעם שאני יכול לעזור לחיילים של הרבי”.
נאחל לך פסח כשר ושמח ותודה על העצות המועילות.
“ואני מאחל לקוראים ולכל עם ישראל שנזכה בעז”ה לגאולה האמיתית והשלימה בגלוי תיכף ומיד ממש”.

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

השאר פרטים וניצור איתך קשר

שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפני שאתם יוצאים,
קבלו בחינם את המדריך שלי ללקיחת משכנתא נכונה

כדי להרשם להרצאה השאר פרטים למטה

כלכלה בגובה העינים – ראיון בכפר חבד 23.3.20

מחזור בזמן לימודים

מגוריםלסיפור המלא >>

תכנון מדויק של משכנתא לצרכים שלנו

מגוריםלסיפור המלא >>

החזר וריביות נמוכות במיוחד

מגוריםלסיפור המלא >>

רצינו דירה בכפר חבד

מגוריםלסיפור המלא >>

שניה לפני שהחלטנו להרים ידים ולמכור את הנכס

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא מעולה לכל אחד בכל מצב

מגוריםלסיפור המלא >>

תכנון מיטבי לנכס נוסף

מגוריםלסיפור המלא >>

רוכשים נכס חלופי

מגוריםלסיפור המלא >>

סוף סוף יש לנו דירה

ההכנסות הונמכו ולכן מיד פנינו לשחר לקבלת יעוץ והכוונה ולאחר זמן קצר מחזרנו והקטנו את ההחזר

מגוריםלסיפור המלא >>

עושים סדר במשכנתאות

רצינו משכנתא שתהיה נכונה לנו לצרכים ולתכנון העתידי שלנו, שחר השיג לנו את הטוב ביותר

מגוריםלסיפור המלא >>

הגיע הזמן לקנות דירה

משכנתא של מליון שח, לקוחות מעולים, החזר וריביות נמוכות, מחזור משכנתא מושלם

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא בתכנון מיטבי

רצינו דירה בכפר, אבל פחדנו מההחזר החודשי , ב"ה שמחים שעשינו את זה

מגוריםלסיפור המלא >>

בית במודיעין

6 הלוואות ומשכנתא מוכרחים להתקשר לשחר שיציל את המצב, סידור החזר נוח ללקוחות לטווח רחוק

מגוריםלסיפור המלא >>

רכישת נכס נוסף

משכורות בנוניות אבל זה לא סיבה לקבל משכנתא יקרה

מגוריםלסיפור המלא >>

מצה”ל לנכס חלופי בלוד

רוכשים דירה בירושלים , כמובן ששחר דאג לסדר החזרים בתנאים משתלמים

מגוריםלסיפור המלא >>

שיפוצים נרחבים בבית

המשכורות נמוכות אך זה לא מנע מאיתנו להתקשר לשחר ולשמוע איך הוא מגשים לנו את החלום

מגוריםלסיפור המלא >>

מחזור משכנתא ותוספת

רכשנו דירה בבני ברק קבלנו משכנתא מעולה בריביות נמוכות מאוד

מגוריםלסיפור המלא >>

דירה יד שניה

משכנתא מליון וחצי מתוכננת בצורה מיוחדת במטרה להתפטר ממנה מהר ככל האפשר

מגוריםלסיפור המלא >>

מחזור+הלוואה בדחיפות

בית במודיעין , מחיר למשתכן, מעט הון עצמי

מגוריםלסיפור המלא >>

נכס יד שניה באילת

החלטנו לשדרג את עצמנו ולרכוש נכס נוסף

מגוריםלסיפור המלא >>

מחזור למרות הכנסות גבוהות

משוחרר טרי יחידת ההנדסה של צה"ל ואשתו רוכשים נכס חלופי בלוד הלקוחות לווים איכותיים

מגוריםלסיפור המלא >>

הלוואה לכל מטרה

לאחר שתי משכנתאות הגיע הזמן למחזר ולעשות סדר בהוצאות החזרים בגובה 7,000 ש"ח בחודש

מגוריםלסיפור המלא >>

נכס חלופי בוורד יריחו

הלקוחות מעונינים בהלוואה בסך 1,000,000 ש"ח , לצורך שיפוצים נרחבים בבית

מגוריםלסיפור המלא >>

למחזר הלוואה נוספת ולסדר

הלוואה לשיפוץ הבית

מגוריםלסיפור המלא >>

חנוקים מהמשכנתא ומהלוואות

מני ורחל מעוניינים לקחת משכנתא עבור מחזור + תוספת לסגירת הלוואות

מגוריםלסיפור המלא >>

טרייד אין על הבית הישן

רוכשים דירה יד שניה בהחזר מצחיק לא יותר מ- 3,000 ש"ח ל-25 שנים

מגוריםלסיפור המלא >>

המשכנתא תיפרע במכירת הנכס

בעקבות לקיחת משכנתא בריביות גבוהות חייבים למחזר לסידור המשכנתא + הלוואה לסגירת חובות

מגוריםלסיפור המלא >>

נכס קיים בעד נכס חלופי

רוכשים נכס יד שניה באילת משכנתא 1,000,000 ש"ח

מגוריםלסיפור המלא >>

שיעבוד עבור נכס להשקעה

שלום מעוניין למחזר ולקחת הלוואה למטרת שיפוץ

השקעהלסיפור המלא >>

משכנתא לבניה עצמית

לא האמנו שנצליח לרכוש לפני שנמכור, טלפון אחד סידר לנו החזרים מעולים ותנאים מצוינים

מגוריםלסיפור המלא >>

זכינו בריביות אחרות לגמריי

אחים לוקחים הלוואה לכל מטרה לסגירת חובות של ההורים

מגוריםלסיפור המלא >>

בית פרטי זה לא חלום

מחליפים דירה לדירה טובה יותר וכמובן מחליפים משכנתא

מגוריםלסיפור המלא >>

רכישת נכס ועזרה להורים

מחזרנו את המשכנתא, קצרנו את השנים וחסכנו הרבה מאד כסף

מגוריםלסיפור המלא >>

5 ילדים ודירה באשקלון

חישוב לא נכון בלקיחת המשכנתא הקודמת אילץ אותנו למחזר ולקחת הלוואה נוספת, החזר נוח בהתאם למשכורות

מגוריםלסיפור המלא >>

מחיר למשתכן בבית שמש

רוכשים נכס חלופי מיד שניה בקריית מלאכי

מגוריםלסיפור המלא >>

מחזור כדי לעשות סדר בהלוואות והוצאות

המשפחה גדלה וגם הנכס... קניית נכס גדול יותר שיתאים לצרכים שלנו

מגוריםלסיפור המלא >>

רק התחלנו לעבוד וקבלנו משכנתא

רוכש נכס חילופי ב-2.1 מליון , משכנתא 1 מליון ש"ח

מגוריםלסיפור המלא >>

משכורות בינוניות מימון כמעט מלא

הבנו שאנחנו רוצים למנף את עצמנו להסתכל על העתיד והחלטנו לרכוש דירה נוספת, המימון היה כ"כ נח

מגוריםלסיפור המלא >>

זוג צעיר דירה במרכז הארץ

שמענו שאפשר למחזר אבל לא האמנו כמה שנחסוך, ששחר הציג לנו את ההחזר החדש פחות 900 שח ולתקופה קצרה יותר חתמנו

מגוריםלסיפור המלא >>

מחזור משכנתא וסדר בהוצאות

זוג +4 מעונינים לרכוש את דירת חלומותיהם , לפעמים חלומות מתגשמים

מגוריםלסיפור המלא >>

נכס נוסף במימון מלא

בן 30 הון עצמי גדול משכנתא נמוכה רוכש נכס ותוספת עזרה להורים בחובות

מגוריםלסיפור המלא >>

מחזור ותכנון מושלם

משכורות נמוכות דירה יחסית גדולה והחזר נוח לטווח רחוק שיעזור להתנהל כלכלית נכון לאורך השנים

מגוריםלסיפור המלא >>

דירה ראשונה בגיל 50

צעירים עם 4 ילדים זכינו במחיר למשתכן בבית שמש שיחה אחת ליועץ משכנתאות שלנו והכל נראה אפשרי. שיחה אחת ליועץ משכנתאות, הביאה אותנו אחרי שנים של נישואים לדירה משלנו בבית שמש

מגוריםלסיפור המלא >>

מיליון ש”ח משכנתא

אלמנה שפנתה לקבל משכנתא שסדרו לה את כל חובותיה

מגוריםלסיפור המלא >>

גרייס במחיר למשתכן

הזוג טרי בעולם העבודה, ללא ותק תעסוקתי , קבלו משכנתא חלומית כנגד כל הסיכוים

מגוריםלסיפור המלא >>

תכנון מתואם לטווח רחוק

מימון כמעט מלא לזוג צעיר , דירה באשקלון

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא בהחזר מעולה

אב גרוש + 2 שביצע מחזור וסדר בכל ההתחיבויות שלו

מגוריםלסיפור המלא >>

רכשנו והופתענו מהמימון

בגיל 30 וכבר נכס נוסף ב-100% מימון + סגירת כל ההלוואות

מגוריםלסיפור המלא >>

מחיר למשתכן שוב בכותרות

מחזרו את המשכנתא וקיבלו תכנון מושלם המאפשר מרווח כלכלי נוח

מגוריםלסיפור המלא >>

מתגוררים בחו”ל ורוכשים במחיר למשתכן

הם כבר לא האמינו שיהיה להם דירה משלהם, הילדים כבר התבגרו, אבל להם נמאס לגור בשכירות, אז הם התקשרו ובנינו להם משכנתא מקסימה

מגוריםלסיפור המלא >>

בחור רווק משכנתא לטווח רחוק

הון עצמי גבוה ובכל זאת בחרו במשכנתא גבוהה והחזר נמוך

מגוריםלסיפור המלא >>

נכס מיד שניה בקרית מלאכי

רכשו דירה בבני ברק במסלול מחיר למשתכן עם גרייס מעולה והחזר בהתאם לשכירות שיעזור להם לסיים את המשכנתא מהר ולהתקדם לבית גדול יותר

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא נמוכה אחוז מימון נמוך

חני ויוני הופתעו לגלות כי התכנון מתואם בדיוק עבורם לטווח רחוק עם החזרים מדויקים, משכנתא שחושבת על כל השינוים שעתידים לקרות במשק

מגוריםלסיפור המלא >>

מחזור משכנתא+הלוואה לסגירת חובות

לקח משכנתא נוספת ובנה את בית חלומותיו, המימון היה כל כך נחוזול שהלקוח הוסיף גם בריכת שחיה

מגוריםלסיפור המלא >>

רק בן 24 ורוכש דירה מקבלן

קונים דירה במחיר למשתכן באשקלון בהחזר מעולה וקצר

מגוריםלסיפור המלא >>

מחזור משכנתא+הלוואה לנכס חלופי

מימון גבוה יחסית להוצאות המשפחתיות וההלואות , כנגד כל הסיכוים הצלחנו להפתיע במימון מיוחד

מגוריםלסיפור המלא >>

זוג בחובות ממחזר משכנתא

משכורות מעל הממוצע דירה במחיר למשתכן בהחזר מעולה

מגוריםלסיפור המלא >>

נכס יד שניה בפתח תקווה

שלוחי חב"ד רוכשים דירה במחיר למשתכן הכנסות יפות דירה גדולה

מגוריםלסיפור המלא >>

זוג צעיר נכס יד שניה

אלי רווק משכורת ממוצעת משכנתא יציבה לטווח ארוךבמרכז הארץ

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא נוחה בהתאם לצרכים

זוג יקר מבקש לרכוש דירה בדרום הארץ, הצלחנו ליצור תחרות בבנקים שהלקוחות הופתעו מההצעות

מגוריםלסיפור המלא >>

מחזור משכנתא להתאמה לצרכים המשתנים

שרה יחידנית רוכשת דירה ביבניאל, סיפור מאד מורכב, כשכולם אמרו לא, המשכנו להילחם עד ששרה רכשה את הבית שלה

מגוריםלסיפור המלא >>

מחזור והלוואת משכנתא לנכס נוסף

ירון מבקש למחזר משכנתא ולהחזיר את כל ההלוואות + קניית נכס נוסף

מגוריםלסיפור המלא >>

מעוניינים בהלוואה לשיפוץ הבית בכפר חב”ד

בחור צעיר ורווק עדיין מתגורר אצל ההורים רוכש דירה מקבלן בקרית מלאכי

שיפוץלסיפור המלא >>

זוג צעיר, דירה מעולה במודיעין, מחיר למשתכן, תנאים מעולים

שמואל ביצע מחזור משכנתא+הלוואה לרכישת נכס נוסף בלוד 70% מימון

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא לדירת פאר בבנימינה מעוניינים בגרייס

זוג שנקלע לחובות רבים כבר חשב שזה הסוף וצריך למכור את הבית, ההחזר היה כ20 א' שח בחודש להלוואות , פנו למיחזור משכנתא והתוצאה הפתיעה אפילו אותם

מגוריםלסיפור המלא >>

משכורות נמוכות הון עצמי נמוך ודירה במחיר למשתכן

דרור ומור רוכשים נכס יד שניה בפתח תקווה משכנתא 1,000,000 ש"ח

השקעהלסיפור המלא >>

יחידנית בת 55 רוכשת נכס מקבלן במודיעין

זוג מאוד צעיר רוכש דירה יד שניה בלוד

מגוריםלסיפור המלא >>

זוג + 8 ילדים רוכש דירת יוקרה באשקלון

הכנסות נמוכות, משכנתא לא גבוהה, דירה מעולה במחיר למשתכן

מגוריםלסיפור המלא >>

מנהל סופרמארקט ומפתחת תוכנה קונים נכס חילופי בלוד

המשכורות לא כל כך גבוהות מחזור משכנתא לחיים נוחים יותר

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא לרכישת דירת יוקרה

זוג צעיר עם ילד רוכשים דירת יוקרה 3 מליון ש״ח, תכנון משכנתא מיוחד שחושב על העתיד

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא לזוג צעיר רוכש דירה ראשונה

זוג צעיר רוכש דירה ראשונה הבעל רק התחיל לעבוד, משכנתא 500 אלף ש"ח. תכנון שיאפשר להם גם הרחבה בעתיד

מגוריםלסיפור המלא >>

זוג צעיר , דירה בצפון , משכנתא יציבה ל30 שנה .

הזוג שרכש דירה בשכונה החדשה בעיר בצפון, המשכנתא הפתיעה גם אותם

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא עם משכורות גבוליות

75% מימון, זוג לווים עם משכורות גבוליות

75% מימוןלסיפור המלא >>

משכורות טובות, משכנתא מעולה

משכורות טובות משכנתא מעולה

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא עם משכורות נמוכות

משכורות נמוכות , זוג בתחילת דרכם משכנתא בהחזר מותאם

מגוריםלסיפור המלא >>

הריבית הטובה ביותר

הריבית הכי טובה שניתן לקבל

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא של מליון שח

משכנתא של מליון שח, לקוחות מעולים, תמהיל מיוחד בשבילהם, משכנתא מושלמת

מגוריםלסיפור המלא >>

משכנתא מעוצבת להפליא

לקוחות צעירים, הבעל חייל האשה עובדת בהוראה, משכנתא מעוצבת להפליא

מגוריםלסיפור המלא >>

תכנון מיטבי – חסכון

התכנון המיטבי שהביא ללקוח משכנתא עם הרבה אופציות וחסכון משמעותי מאד בכסף, הלקוח לקח 700 א' שח כאשר הוא ישלם ריבית רק 105 א' שח .

השקעהלסיפור המלא >>

״אין לנו כסף״

זוג חמוד מדרום הארץ שהתקשרו לומר שאין להם כסף לממש את החלום, שיחה קצרה הובילה אותם ל85% משכנתא

משכנתא פלוסלסיפור המלא >>

חסכון של 600 א’ שח במחזור

זוג ממרכז הארץ לקחו משכנתא לפני שלוש שנים, שניהם סטודנטים וחשבו שבגלל זה הם צריכים לשלם יותר... לא היו מספיק הכנסות אז הוספנו ערב