ביטוחי בריאות: למה אני צריך את זה?

freepik

כאשר אנו בונים תכנית כלכלית לתא המשפחתי שלנו אנחנו מתמקדים בדרך כלל בכל המכשירים הפיננסיים שיבטיחו לנו בעתיד ובהווה חוסן כלכלי ואף מעבר לכך (חסכונות, תכנית פנסיה, תיק השקעות, ניהול תזרים שוטף וכו'). ומה אם בדרך יקרה פתאום משהו בלתי צפוי שלא תכננו אותו? כיצד "המשהו" הבלתי צפוי הזה יכול לפגוע באופן משמעותי בכל התוכנית הפיננסית שבניתי? רכישת כיסוי ביטוחי מתאים ישמור על התוכנית שלנו ויבטיח את עתידנו הכלכלי גם במקרה של אירוע רפואי בלתי צפוי, חלילה.

ביטוחי הבריאות הפרטיים נתונים לדיון ציבורי כל העת. השנה התנהלו פורומים שונים מטעם המדינה שדנו בסוגיות הנוגעות לביטוחי הבריאות הפרטיים ביחס לרובד הציבורי. בהתאם לכך צפוי שמבנה המוצרים והכיסויים הביטוחיים ישתנה, ובכך יש אתגר בפני עצמו. 

להלן מספר כללים חשובים שיש להכיר כאשר באים לרכוש כיסוי ביטוח בריאות חדש או לבדוק את הקיים:

  1. עקב מורכבותו וחשיבותו של התחום מומלץ להיוועץ עם איש מקצוע (סוכן ביטוח או מתכנן פיננסי) בעל רישיון ולהתאים את התוכנית על פי הצרכים הייחודיים וסדר העדיפויות של המשפחה.
  2. עקב השינויים הרבים והקצב המהיר בו מתפתחות טכנולוגיות חדשות וחדשניות בעולם הרפואה קיים צורך מתמיד לוודא שהכיסויים הביטוחים מעודכנים בהתאם לשינויים בטכנולוגיה. פוליסה ישנה בת מספר שנים מחייבת בדיקה ובחינה מחודשת על מנת לוודא שהכיסויים בה נותנים את הפתרונות הטובים ביותר הקיימים נכון לאותו הרגע.
  3. במסגרת הרפורמה החדשה נקבע כי ישנם כיסויים חשובים יותר מכיסויים אחרים. למעשה, רק מי שברשותו שלושה רכיבי ביטוח של כיסוי ביטוחי לתרופות שאינן כלולות בסל הבריאות, השתלות וטיפולים מיוחדים בחו"ל וניתוחים בחו"ל, יוכל לרכוש מוצרי בריאות נוספים. זאת מתוך ההבנה כי מוצרים אלו נותנים מענה מרכזי וחשוב ביותר בביטוח בריאות פרטי ועל כן ראשית יש לוודא שהנם ברשות המבוטח לפני שניתן יהיה לרכוש כיסויים אחרים. במקרים של מחלה והזדקקות לשירותים מיוחדים ומורכבים כדוגמת ניתוח בחו"ל, תרופות שאינן בסל הבריאות, השתלת איברים ומקרים רפואיים אחרים אשר מעבר למורכבותם הרפואית מתאפיינים כולם בעלות כספית גבוהה, נמצא כי סל הבריאות אינו נותן מענה מספק לצרכים אלו.
  4. שלושה רכיבי ביטוח אלה מספקים הגנה פיננסית משמעותית לכל המשפחה. זהו רובד הכרחי, כשלצידו חשוב להרחיב את הביטוח לכיסויי הבריאות הנוספים, על פי צורכי המועמד לביטוח.
  5. תחום נוסף שמתפתח בשנים האחרונות הוא האבחון המהיר. שירות זה מאפשר ייעול וקיצור זמן האבחון, באופן מרוכז, על ידי רופאים מומחים מובילים בתחומם מבתי חולים בארץ ובחו"ל. האבחון המהיר כולל ביצוע כל הבדיקות האבחנתיות הנדרשות, לרבות בדיקות הדמיה ו- MRI תוך התחייבות ללוחות זמנים קצרים ועל פי התחום אליו פונה המבוטח. בסיום האבחון ניתן דוח אבחון ושיחת סיכום עם הרופא המומחה הממיין, מיד עם קבלת תוצאות הבדיקות האבחנתיות.
  6. במסגרת השירותים הניתנים בקופות החולים לא ניתן לקבל טיפולים מחליפי ניתוח. טיפולים אלו ניתנים רק במסגרת הפרטית. בשנים האחרונות התפתחו טכנולוגיות וטיפולים חדשניים אשר חוסכים לחולה בחלק מהמקרים את הצורך בביצוע ניתוח. במקום זה החולה מקבל טיפול מחליף ניתוח. היתרונות בטיפולים מחליפי ניתוח הם שאין צורך לבצע חתך בגוף החולה ואין צורך לבצע הרדמה. אי לכך תקופת ההחלמה קלה ומהירה באופן משמעותי. 

דוגמאות לטיפולים מחליפי ניתוח : 

זריקת אורטוקין – יעיל לטיפול בשינויים ניווניים של מפרק הירך, הברך או הכתף, קרעים חלקיים בשרירים או בגידים, פריצות דיסק.

ברכיתרפיה גרגרים רדיואקטיביים – מחליף ניתוח פולשני להסרת גידול בערמונית.

טיפול קרינתי לגידולים בחלל האף והסינוסים- מחליף ניתוח פולשני בחלל האף להסרת הגידול.

בע"ה שנהיה תמיד בריאים! אבל כדי להיות בטוחים בכל מצב שלא יבוא, כדאי לשקול לעשות ביטוח בריאות מורחב.

מאמרים נוספים

רגע לפני המעבר לווטסאפ,
נשמח אם תמלא את הפרטים: